Dobry incentive w Saksonii i Brandenburgii. Część 1 – Saksonia

Zamek Stolpen i Hrabina Cosel. fot. Asia Konieczna
Zamek Stolpen i Hrabina Cosel. fot. Asia Konieczna
Nad samą Łabą znajduje się Pałac Pillnitz wraz z kompleksem parkowym
Nad samą Łabą znajduje się Pałac Pillnitz wraz z kompleksem parkowym
Radebeul i Pałac Wackerbarth. Dolina usłana winoroślą w zwartych harmonijnie rzędach
Radebeul i Pałac Wackerbarth. Dolina usłana winoroślą w zwartych harmonijnie rzędach
Wizyta w Fabryce Porcelany w Miśni (Missen)
Wizyta w Fabryce Porcelany w Miśni (Missen)

Incentive to jedna z dziedzin, gdzie prawem rządzi dobry wybór miejsc i atrakcji dostosowany do grupy uczestników. Na przykładzie odbytego niedawno study tour organizowanego przez MeetingPlanner.pl i Niemiecką Centralę Turystyki w Polsce krótko opowiem, jakie wyjazdy są dobrze widziane w oczach naszych klientów i co konkretnie wzbudza w nich efekt „wow”. Zatem zapraszam do Saksonii i Brandenburgii.

Szybko i na temat
W dniach 26 – 29 sierpnia wraz z grupą meeting plannerów i planistów incentive wybraliśmy się do Saksonii i Brandenburgii. W programie znalazła się masa atrakcji. Plan punktów do zdobycia był wyjątkowo mocno napięty, a organizatorzy zadbali, aby ilość wrażeń każdego dnia była podana z podobnym nasyceniem i intensywnością. Szczerze mówiąc, nie miałam pojęcia, że te dwa landy, czyli Brandenburgia i Saksonia, mają do zaoferowania aż tak dużo. Miłośnikom historii – oferują przepiękne zamki z bogatą historią, sportowcom – przygody ekstremalne z dreszczykiem emocji w tle, wreszcie miłośnikom zabaw integracyjnych – bogaty repertuar scenariuszy od zaraz do wykorzystania – od budowania tratw do samodzielnego prowadzenia czołgów z radzieckiego demobilu.

Pierwsze saksońskie impresje
Autokar w niespełna osiem godzin dociera do Niemiec. Niedaleko centrum Drezna odbędzie się pierwszy dłuższy postój. Tuż nad samą Łabą znajduje się Pałac Pillnitz wraz z kompleksem parkowym. W rozległym parku z labiryntem żywopłotów, zwiedzamy ogrody angielskie, chińskie i holenderskie z niezliczoną liczbą botanicznych skarbów. Dzięki przewodnikowi poznajemy historię najsłynniejszej metresy Saksonii – Hrabiny Cosel, która otrzymała zespół pałacowy w Pillnitz od króla Polski, Augusta II Mocnego. Śladami tejże postaci podążamy do kolejnego punktu programu, a mianowicie w rejs zabytkowym parostatkiem po Łabie do centrum Drezna. Kawa i pyszne ciasto dla strudzonych podróżą wędrowców też jest. Jak miło…

Zamek Stolpen & Hrabina Cosel

Mówi się, że „tam gdzie diabeł nie może – kobietę wyśle”. W istocie tu na miejscu wita nas urocza dama, Hrabina Cosel, w pięknej sukni z dawnej epoki, która opowiada po polsku swoją historię życia. O tym, jak była wybranką Augusta II Mocnego. O tym, jak zajęła się polityką i co z tego wynikło. Z czasem z wielkiej „love” Hrabina zostaje odsunięta od samego Króla, jego najbliższego dworu i dzieci. Finalnie uwięziona w Zamku Stolpen na 49 lat, zostaje odcięta od rodziny, przyjaciół i towarzystwa. Tam umiera. Pierwsze spotkanie z saksońskimi historiami wzbudza nić ciekawości i nabiera się ochoty na poznanie kolejnych opowieści. Tu z najwyższego punktu zamkowego wzgórza roztacza się bajkowy widok na saksońską krainę.

Dobry incentive? To taki, o którym się mówi!
Absolutną top one wyjazdu, w moim odczuciu, była wizyta w Fabryce Porcelany w Miśni (Missen). Uczestnicy wciąż o tym rozmawiali. Wspominali, jak pili herbatę i kawę z filiżanek wartych od 500 euro w górę, o tym, jak inaczej smakują napoje, w takich okolicznościach. O tej wyjątkowości mogliśmy się przekonać osobiście, także o tym, ile pracy wykonanie takich naczyń kosztuje. Dzięki uprzejmości organizatorów zwiedziliśmy stanowiska pracy formierskiego toczka, modelera i retuszera oraz malarstwa pod szkliwem i na szkliwie. Pracują tu niezmiennie od kilkunastu lat, dzień w dzień tworzą dzieła sztuki dla swych klientów. Spotkaliśmy się z niemiecką perfekcją, która czyni porcelanę miśnieńską jedyną w swoim rodzaju. W oczach tutejszych rzemieślników dostrzega się energię czerpaną z przekonania o dobrze wykonanej pracy. Jest to absolutnie obowiązkowy punkt programu we wszystkich incentivach Saksonii.

Saksonia też dla koneserów
Radebeul i Pałac Wackerbarth. Miejsce prawdziwie urokliwe dla wrażliwych, spragnionych ciszy i spokoju ludzi. Dolina usłana winoroślą w zwartych harmonijnie rzędach. Tarasy z winorośli stanowią idealne tło na wszystkich zdjęciach. Od ponad 850 lat uprawia się tu wino, spajając jeden region w jedną saksońską winnicę sięgającą 55 km. Tu Karol May spędził swoje lata twórczości, pisząc Winnetou i Old Shatterhanda. Szlakiem Wina poznajemy smaki win musujących, które dojrzewają przez trzy lata w tutejszych winnicach. Zostałabym tu na dłużej – bo czas tu nie istnieje...

Agnieszka Ciesielska, EventowaBlogerka.pl

W przypadku zainteresowania wyjazdami MICE do Saksonii prosimy o kontakt z Panią Dorotheą Schäffler; e-mail: schaeffler.tmgs@sachsen-tour.de; tel.: +49 351 49 17 0-15; www.sachsen-tourismus.de

 


Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl