HRS: Droższe ceny hoteli we Wrocławiu, Zurychu i Mexico City

W roku 2015, w najpopularniejszych, europejskich destynacjach i światowych metropoliach odnotowano kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen pokojów hotelowych w stosunku do ubiegłego roku.
 

W rocznym zestawieniu HRS, przygotowanym w oparciu o dane za cały rok 2015, porównano średnie ceny pokoi hotelowych w stosunku do cen oferowanych w 2014 roku.


Najdrożej we Wrocławiu
Średnia cena pokoju hotelowego we Wrocławiu wzrosła o niemal o 7 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Cena za pokój hotelowy wyniosła 63 euro, jednakże nie była to najwyższa stawka, którą trzeba było zapłacić za nocleg w Polsce. Pod tym względem Warszawa pozostaje najdroższym miastem z ceną 76 euro za pokój. W porównaniu z Warszawą, tańszy nocleg w Europie można było znaleźć Pradze, gdzie średnia wartość pokoju w hotelu wyniosła 71 euro.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Średnia cena pokoju hotelowego w Polsce. Porównanie dotyczy rezerwacji dokonanych przez klientów prywatnych i firmowych. Okres: 1 stycznia 2015 – 31 grudnia 2015

 

Boom cenowy światowych metropolii
W skali globalnej odnotowano kilkudziesięcioprocentowy wzrost cen w dziwięciu popularnych destylacjach – Mexico City, Mumbaju, Bangkoku, Nowym Jorku, Szanghaju, Tokio, Miami i Pekinie. Niekwestionowanym liderem wśród tych metropolii jest Mexico City, gdzie ceny wzrosły o prawie 57 procent. Tuż za nim plasuje się dynamicznie rozwijający się Mumbaj (prawie 33 procent), a zamykający podium Bangkok odnotował wzrost cen na poziomie 31 procent.
 

Zurych powoli dogania Londyn
Londyn wciąż pozostaje najdroższą europejską stolicą, w której za pokój hotelowy średnio trzeba zapłacić 189 euro. Stolica Wielkiej Brytanii odnotowała niemal 15-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2014, jednakże pod tym względem liderem w Europie jest Zurych z 18-procentowym wzrostem i ceną za dobę hotelową w wysokości 170 euro. Za tymi destynacjami plasuje się Mediolan, który dzięki inauguracji światowej wystawy Expo 2015, odnotował aż 16-procentowy wzrost cen pokojów hotelowych, za które średnio trzeba było zapłacić 129 euro.
 

O badaniu: W badaniu analizowano wszystkie rezerwacje pokojów hotelowych od 1 lutego 2015 do 31 grudnia 2015. Uwzględniono pokoje jedno- i dwuosobowe we wszystkich kategoriach hotelowych od jednogwiazdkowych do pięciogwiazdkowych. Pod uwagę wzięto destynacje o wysokim wskaźniku dokonanych rezerwacji. Źródło: HRS

 


Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour©
MP MICE & More©
MP Impact©
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl