Sojusz Europejskich Convention Bureaux podpisuje memorandum

Strategiczny sojusz narodowych europejskich convention bureaux podpisał „Memorandum of Understanding” zawierające kryteria członkostwa, cele organizacji oraz obowiązki członków. Sojusz ma na celu zwiększenie współpracy pomiędzy biurami w Europie, wzmocnienie jej pozycji na rynku spotkań stowarzyszeń.
„Memorandum of Understanding” zostało ogłoszone 14 kwietnia, podczas globalnego święta przemysłu spotkań (Global Meetings Industry Day), natomiast podpisano je podczas ostatniego spotkania przedstawicieli europejskich convention bureaux w Monachium.
Sojusz określił swoje cele, którymi są promowanie i wspieranie wymiany wiedzy między członkami, uproszczenie i wzmocnienie podejścia do kluczowych rynków i kompleksowe badania rynku. Decyzje będą podejmowane w oparciu o większość głosów obecnych członków.
– Sojusz narodowych convention bureaux jest krokiem do wzmocnienia współpracy w Europie. Jestem bardzo zadowolony, że Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej jest członkiem założycielem tej organizacji. Mam nadzieję, że wzmocni to także pozycję Polski – podsumowuje Krzysztof Celuch, kierownik Poland Convention Bureau POT.
Przedstawiciele sojuszu będą spotykać się dwa razy w roku, a kolejne spotkanie odbędzie się w dniach 22 - 23 września 2016 r., w Rydze na Łotwie. Podczas spotkania w Monachium, Szwecja i Szkocja zostały potwierdzone jako nowi członkowie (obecnie 24 państwa) koalicji biur. Członkowie otrzymali również najnowszą aktualizację na temat badań rynku w Chinach.
Matthias Schultze, dyrektor zarządzający niemieckiego convention bureau (GCB) i Eric Bakermans, kierownik marketingu w holenderskim convention bureau, podsumowali: „Memorandum of Understanding” jest znaczącym krokiem dla naszego sojuszu. W rozwijającej się organizacji, to istotne, żeby mieć jasne cele i określone, jak możemy współpracować, aby je osiągnąć. Przyjęcie podejścia partnerskiego bardzo wzmacnia naszą pozycję w globalnym sektorze spotkań i wydarzeń, zarówno w poszczególnych krajach, jak i szerszym sojuszu”.
Krajowe biura spotkań tworzące sojusz to przedstawiciele: Austrii, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Holandii, Węgier, Islandii, Irlandii, Włocy, Czarnogóry, Norwegii, Polski, Portugalii, Łotwy, Szkocji, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.