Konferencja FTTH 2015 w Expo XXI Warszawa

Expo XXI Warszawa wygrało międzynarodowy przetarg na lokalizację kolejnej edycji Konferencja FTTH. Wydarzenie pod hasłem „Creating a Connected Continent”, zaplanowane jest w dniach 10-12 lutego 2015 roku.
Konferencja FTTH jest największym wydarzeniem branży Internetu światłowodowego na świecie. Każda z trzech ostatnich edycji wydarzenia zgromadziła ponad 3000 uczestników. Konferencja w Polsce organizowana jest pod patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, odpowiedzialnego za wdrożenie Narodowego Planu Szerokopasmowego i koordynację rozwijania sieci szerokopasmowych w Polsce oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
– Polski Narodowy Plan Szerokopasmowy jest w pełni zgodny z Europejską Agendą Cyfrową, która wymaga, by do 2020 roku 100 proc. gospodarstw domowych i firm miało dostęp do łącza internetowego o prędkości minimum 30 Mbps, a 50 proc. gospodarstw i firm mogło korzystać z łącza o prędkości 100 Mbps. Łączy nas wspólny cel: zapewnienie szybkiego dostępu do Internetu dla każdego. Jesteśmy dumni, że Konferencja FTTH odbędzie się w Warszawie i nie możemy się doczekać tego wydarzenia – skomentowała projekt Magdalena Gaj, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, która zabierze głos podczas otwarcia konferencji.
W ciągu trzech dni konferencji FTTH goście będą mieli możliwość wzięcia udziału w targach oraz skorzystania z warsztatów i prezentacji branżowych.
O wyborze Expo XXI Warszawa przesądziła dogodna lokalizacja blisko centrum Warszawy, najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacyjne (pięć niezależnych linii światłowodowych od trzech różnych operatów) i różnorodna powierzchnia eventowa, pozwalająca w ramach jednego obiektu zorganizować zarówno targi, jak i część konferencyjno-networkingową wydarzenia. Bardzo duże znaczenie dla organizatora miało także doświadczenie zespołu Expo XXI oraz wsparcie udzielone przy planowanie imprezy. – Możliwość pełnienia funkcji gospodarza tak prestiżowego wydarzenia to dla nas duże wyróżnienie, czujemy się ambasadorami Polski i dołożymy wszelkich stań, aby zarówno krajowi, jak i zagraniczni goście miło wspominali czas spędzony na Konferencji FTTH. Nasz sukces w międzynarodowym przetargu pokazuje, że Polska ma do zaoferowania ciekawą, zaawansowaną pod względem technicznym bazę eventową, nieodbiegającą niczym od światowych standardów. Dodając do tego wygodną lokalizację w centrum kontynentu, coraz lepiej przygotowaną bazę hotelową i transport uzyskujemy bardzo duży potencjał do eksploatacji. Expo XXI jest zawsze otwarte na oryginalne, niestandardowe i nowatorskie projekty, dlatego cieszymy się, że i tym razem możemy przecierać międzynarodowe szlaki w branży MICE – skomentowała wygranie przetargu Żaneta Berus, prezes zarządu Expo XXI Warszawa.
Organizatorem wydarzenia jest FTTH Council Europe.