Gala Finałowa Prix Galien Polska z ICP Group SA
Podczas uroczystej Gali Finałowej Prix Galien Polska 2015, zostały nagrodzone najbardziej innowacyjne projekty medyczne i farmaceutyczne z całej Polski. Organizatorem wykonawczym wydarzenia była spółka ICP Group SA.
Gala Finałowa trzeciej już edycji konkursu odbyła się w hotelu Sheraton w Warszawie i zgromadziła najbardziej znaczących przedstawicieli branży medycznej i farmaceutycznej – środowiska naukowego i firm farmaceutycznych, a także instytucji państwowych. Podczas gali wyróżnione zostały przełomowe produkty, odkrycia naukowe i rozwiązania informatyczne dla medycyny. Złoty Medal Galena otrzymały m.in. rewolucyjne leki na raka, innowacyjna szczepionka czy CyberOko, metoda wykorzystywana do diagnozy pacjentów po urazach mózgu.
Wagę wyróżniania innowacji w medycynie i farmacji podkreślali goście specjalni, którzy wystąpili podczas wieczoru: m.in. Ewa Błaszczyk, prezeska fundacji Akogo?, dr Sebastien Reymond, przedstawiciel Ambasady Francji i attaché ds. nauki, technologii i współpracy uniwersyteckiej, oraz Joanna Rokoszewska-Łojko, prezeska fundacji Rak’n’Roll.
Organizatorem wykonawczym Gali Finałowej była spółka ICP Group SA, a za organizację tegorocznej oraz przyszłych edycji konkursu odpowiada należąca do grupy Pharma Concept, niezależna agencja działająca w obszarze ochrony zdrowia.
Przyznawana od 1970 r. nagroda Prix Galien promuje najwybitniejsze osiągnięcia współczesnej medycyny i farmacji, w tym leki, odkrycia naukowe i wyroby medyczne. Przyznawana jest w 17 krajach, a od 2012 roku również w Polsce. Jej celem jest nie tylko wyróżnienie wysiłków ludzi pracujących na rzecz zachowania zdrowia pacjentów i ratowania życia, ale też budowanie świadomości całego społeczeństwa.
Finałowy event odbył się 17 listopada.