Ukazał się leksykon „Bezpieczeństwo imprez masowych”
Publikacja „Bezpieczeństwo imprez masowych. Leksykon” skierowana jest do wszystkich zaangażowanych w organizację imprez o charakterze masowym, a także do ich uczestników. Autorem leksykonu jest Krzysztof Drozd, z wykształcenia prawnik, który od ponad 20 lat specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez masowych.
Publikacja „Bezpieczeństwo imprez masowych. Leksykon” skierowana jest do wszystkich zaangażowanych w organizację imprez o charakterze masowym, a także do ich uczestników. Autorem leksykonu jest Krzysztof Drozd, z wykształcenia prawnik, który od ponad 20 lat specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez masowych.
Jest to pierwsza publikacja tego typu na polskim rynku. Zawiera 670 haseł w układzie alfabetycznym, stanowiącym kompendium wiedzy objaśniające przede wszystkim pojęcia występujące w ustawie z dnia 20 marca 2009 roku o bezpieczeństwie imprez masowych i przepisach wykonawczych oraz ustawach powiązanych. Autor objaśnia również słownictwo związane z imprezami masowymi i ich zabezpieczaniem (medycznym, sanitarnym i pożarowym), ochroną osób, omawia najważniejsze zdarzenia związane z organizacją imprez, katastrofami i wypadkami, orzecznictwem sądowym czy interpretacjami urzędów i instytucji.
Przykładowe hasła to: czas na wydanie pozwolenia na przeprowadzenie imprezy masowej, drzwi ewakuacyjne, kontrola dostępu, ligger, miejsce przeznaczone dla publiczności, opaska identyfikacyjna, rider, stewarding, zdarzenie mnogie.
Z leksykonu czytelnik dowie się m.in. jak sąd postrzega obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa przez organizatora imprezy, jaka powinna być szerokość wyjść ewakuacyjnych podczas imprezy plenerowej, jak obliczyć liczbę potrzebnych kabin sanitarnych, czym różnią się barierki mojo i remopla czy jaka była największa impreza plenerowa w Polsce i na świecie.
Leksykon stanowi próbę uporządkowania tej dziedziny, stanowiąc jednocześnie przewodnik po zagadnieniu, zarówno teoretyczny, jak i praktyczny. Autor wskazuje znaczenie określeń występujących w praktyce organizacji i realizacji przedsięwzięć związanych z organizacją imprez, niekiedy będących żargonem niekoniecznie zrozumiałym dla osób, które w ogóle lub rzadko stykały się z tym słownictwem.
Publikacja może pomóc każdemu zajmującemu się przygotowaniem i realizacją imprez, opiniowaniem wniosków, wydawaniem decyzji. Publikacja ułatwia zdobycie wiedzy przez słuchaczy szkół kształcących techników ochrony osób i mienia, studentów uczelni na kierunkach związanych z bezpieczeństwem czy organizacją wydarzeń.
Autorem leksykonu jest Krzysztof Drozd – z wykształcenia prawnik, który od 1989 r. zajmuje się działalnością w branży ochrony, a od 1996 roku prowadzący własną koncesjonowaną firmę, która od 1997 roku wyspecjalizowała się w zabezpieczaniu imprez masowych. Od 2003 roku firma świadczyła usługi wyłącznie w tym segmencie rynku, zabezpieczając imprezy, a także prowadząc szkolenia dla służb zabezpieczających imprezy masowe (pracownicy służby porządkowej i służby informacyjnej).
Autor książki „Bezpieczeństwo imprez masowych” (2003) oraz dwóch skryptów dla słuchaczy szkoły policealnej kształcącej w zawodzie technik ochrony osób i mienia, zatytułowanych „Ochrona imprez” (2006) i „Bezpieczeństwo imprez masowych” (2013), a także kilkudziesięciu artykułów poświęconych tej tematyce publikowanych w Ogólnopolskim Magazynie Zawodowców „Ochroniarz” w latach 2000 – 2016, za co został uhonorowany w 2002 r. certyfikatem „Profesjonalista w branży ochrony osób i mienia dla najbardziej interesującego i wszechstronnego publicysty środowiska, a równocześnie najlepszego specjalisty w zakresie ochrony imprez masowych”.
Krzysztof Drozd posiada uprawnienia kierownika ds. bezpieczeństwa podczas imprez masowych, wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony i licencję detektywa. Odbył również liczne szkolenia i kursy, m.in.: „Tryb i zasady organizowania imprez masowych i zgromadzeń”, „Kryminologiczno-kryminalistyczne aspekty terroryzmu kryminalnego w kontekście ochrony obiektów i ich personelu”, seminaria trenerskie Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych „I.P. System”, Studium Służb Ochrony Businessu - Osób, Mienia i Usług Detektywistycznych w Centrum Doskonalenia Kadr Kierowniczych Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie, kurs podstawowy International Bodyguard Association w Londynie (Basic IBA) oraz kilkanaście szkoleń refresher IBA w łącznym wymiarze ponad 300 godzin.
Cena książki to 62 zł. Można ją zamówić, pisząc na adres: info@drozd.com.pl