Eva Werner: Uczenie się jest stałym towarzyszem naszej pracy
„Wydarzenia muszą się zmieniać ze względu na konieczność jak największego minimalizowania wpływu na środowisko”. Profesor Eva Werner, wiceprzewodnicząca zespołu oceniającego THE-ICE (International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education), odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.
Krzysztof Celuch: SheMeansBusiness - znaczy… ?
Eva Werner: … być świadomym siebie, refleksyjnym i na tyle odważnym, by podnieść rękę i powiedzieć: „Tak, idę na to”, wiedząc, że uczenie się będzie stałym towarzyszem w twojej pracy. Bądź otwarta na nowe pomysły, doceniaj zdanie innych, ale broń swojego w sposób zgodny i przekonujący.
Oznacza to również robienie rzeczy na swój sposób, pozostawanie autentycznym, poszukiwanie networkingu i myślenie o odpowiedzialności, jaką wszyscy ponosimy, za społeczeństwo. Najważniejsze jest, aby zawsze mieć na uwadze pełny obraz swojego zakresu odpowiedzialności, a pod koniec dnia móc powiedzieć: zawsze starałam się dać z siebie wszystko, nawet jeśli robiłam to po swojemu.
KC: Branża eventowa w Twoich oczach w najbliższych dwunastu miesiącach?
EW: Miejmy nadzieję, że branża eventowa powoli uwolni się z blokad Covid-19, ale zdecydowanie z poświęceniem większej uwagi „bezpieczniejszym wydarzeniom”. Wydarzenia muszą się zmieniać ze względu na konieczność jak największego minimalizowania wpływu ekologicznego: zielone spotkania, unikanie niepotrzebnego marnowania zasobów poprzez zmianę „przyzwyczajeń” – czy naprawdę potrzebujemy drukowanego programu, czy wystarczy opublikować go online czy za pośrednictwem aplikacji itp. Pożądane są nowe pomysły i nowe sposoby, aż do formatów hybrydowych. Ale wydarzenia mają silny wpływ społeczny, to społeczność ludzi chce wspólnie dzielić pewne doświadczenie – i nie można tego lekceważyć, ponieważ jest to kluczową cechą wydarzeń i ważne jest dla nas jako istot społecznych doświadczanie tego.
KC: Twoje cele biznesowe pomysły na najbliższe miesiące?
EW: Moje marzenia na rok 2021 i później: obyśmy skorzystali z wiedzy z „roku corony ” – myśleli i działali odpowiedzialnie, niezależnie od naszego pola działania.
KC: Twoim największym osobistym wyzwaniem w nadchodzących miesiącach jest…?
EW: Nigdy nie zapominać być wdzięczną za wszystkie cudowne doświadczenia, wszystko to, co mogłam robić i nadal mogę robić, doceniając moje nadchodzące urodziny, zdobywając siódemkę z przodu. W moim wieku, zamiast być w depresji, ja mówię do siebie: nie płacz, ale ciesz się, że tak się dzieje i: „carpe momentum”!
Profesor Eva Werner, wiceprzewodnicząca zespołu oceniającego THE-ICE (International Centre of Excellence in Tourism and Hospitality Education), emerytowany rektor, IMC FH Krems
Absolwentka Uniwersytetu Wiedeńskiego, zawsze pasjonowała się szkolnictwem wyższym, sektorem, w którym była aktywna przez ponad 42 lata. Od 1994 r. do przejścia na emeryturę w 2019 r. pracowała w IMC University of Applied Sciences Krems, a w 2009 r. została wybrana na rektora (jako pierwsza kobieta – rektor Universities of Applied Sciences in Austria). Była przewodniczącą i członkinią wielu krajowych i międzynarodowych komitetów, m.in. przewodniczyła International Affairs of the Austrian University of Applied Sciences Conference, była członkinią zespołu ECA (European Consortium of Accreditation Agencies) ds. opracowania „Ram oceny jakości w internacjonalizacji”.
Choć od stycznia 2019 r. jest na emeryturze, nadal działa jako audytor w prowadzonych na międzynarodową skalę badaniach jakości, pracuje jako krajowy i międzynarodowy ekspert ds. internacjonalizacji programów nauczania
Przez sześć lat była przewodniczącą Rady Dyrektorów THE-ICE, QA agency and Center for Excellence in Tourism and Hospitality Education. Od 2020 roku jest wiceprzewodniczącą zespołu oceniającego THE-ICE. Jej międzynarodowe zaangażowanie zostało nagrodzone w 2007 roku nagrodą honorowego profesora Moscow International Business School (MIRBIS). W 2015 roku Eva Werner otrzymała Wielki Srebrny Order za Zasługi dla Republiki Austrii (Great Silver Federal Order for Services to the Republic of Austria), a w lutym 2019 Wielki Złoty Order za Zasługi dla Prowincji Dolnej Austrii (Great Golden Order for Services to the Province of Lower Austria).
Jej motto brzmi: Praca się kończy, ale pasja nigdy.
dr Krzysztof Celuch – adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz pełnomocnik rektora ds. współpracy z otoczeniem biznesem w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie, prezes Celuch Consulting. Profesor na Uniwersytetach w Austrii, Francji, USA i Chinach oraz trener i coach (CMM, CITE, CIS, HMCC, CED).
Przewodniczący jury konkursu MP Power Awards® oraz członek kapituły nagrody MPI RISE Award (USA). Specjalizuje się w przemyśle spotkań, przywództwie, event marketingu i zarządzaniu wydarzeniami.
Krzysztof pomaga organizacjom, instytucjom i przedsiębiorstwom w obszarach zarządzania, komunikacji i projektowania biznesu, w szczególności w odniesieniu do budowania przewagi konkurencyjnej i przemysłu spotkań.
Cykl Celuch pyta… She means business…
Krzysztof Celuch prowadzi rozmowy z przedstawicielkami międzynarodowego rynku spotkań, które w swoich często bardzo specjalistycznych sektorach branży osiągnęły sukces. Jaka jest ich strategia i jakimi wartościami kierują się w biznesie? Co stanowi największe wyzwania? Jaka jest branża w ich oczach? Jaki ich specjalizacja ma wpływ na rozwój rynku.
Celuch pyta… She means business – pierwszy wtorek miesiąca