Scena Jutra w kwietniu, w Warszawie
Wykłady, dyskusje o przyszłości branży scenicznej, wystawa innowacyjnych technologii oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami – tak organizatorzy zapowiadają VII edycję konferencji „Scena Jutra”, która odbędzie się 14-15 kwietnia w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
„Scena Jutra” to propozycja dla wszystkich, którzy pasjonują się nowymi technologiami scenicznymi, śledzą zmiany zachodzące w krajobrazie współczesnych widowisk. Jak podkreślają organizatorzy, to forum wymiany myśli i doświadczeń artystów, liderów kreatywności, wizjonerów oraz ekspertów od nowych technologii, którzy wzajemnie się inspirują i wspierają w realizacji projektów. To również miejsce, w którym uczestnicy mogą zobaczyć, jak zmienia się sposób doświadczania spektakli, koncertów i interaktywnych pokazów, a następnie wykorzystać tę wiedzę w realizacji własnych projektów.
Całość odbywać będzie się na trzech scenach: Inspiracje (spotkania z prelegentami prezentującymi unikalne projekty i rozwiązania techniczne), Dyskusje (debaty o najważniejszych aktualnie tematach), Akademia (przestrzeń szkoleniowo-doświadczalna z prezentacjami produktowymi). W sumie będzie to 20 prelekcji, 10 paneli i 30 godz. Inpsiracji.
Tegoroczni prelegenci (ponad 90) opowiedzą o realizowanych projektach, podzielą się wiedzą i doświadczeniem, a także zaangażują się w dyskusje na temat kultury, sztuki i nowych technologii. Uczestnicy konferencji spotkają się m.in. z: Jackiem Bartosiakiem (założycielem i dyrektorem generalnym Strategy & Future, autorem bestsellerowych książek, starszym ekspertem w Potomac Foundation, dyrektorem Programu Gier Wojennych i Symulacji w Fundacji im. K. Pułaskiego), Kamilem Sołdackim (audio directorem w ElevenLabs, odpowiadającym za jakość dźwięku wchodzącego i wychodzącego z modeli AI), Marcinem Łunkiewiczem (producentem filmowym, ekspertem XR (AR+VR) oraz sztucznej inteligencji w komunikacji i marketingu, założycielem studia produkcyjnego i laboratorium technologicznego mimo.ooo), Maciejem Żemojcinem (pionierem praktycznego zastosowania narzędzi AI w produkcji filmowej i telewizyjnej, pierwszym producentem wirtualnej produkcji z Polski), Davidem Sypniewskim (wykładowcą i kierownikiem Otwartej Pracowni Sztucznej Inteligencji na USWPS), Trung Bảo Nguyễnem (multidyscyplinarnym wietnamskim artystą nowych mediów i beatboxerem, współtwórcą Fustic Studio, który współpracował z gwiazdami takimi jak Billie Eilish, Bad Bunny i The Weekend).
Tradycyjnie częścią wydarzenia będzie strefa wystawy, gdzie prezentowane są najnowsze technologie oświetleniowe, dźwiękowe i wykorzystujące rzeczywistość wirtualną.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent m.st. Warszawy. MeetingPlanner.pl jest partnerem medialnym konferencji.
Program i rejestracja >>>