Dwór Uphagena w Gdańsku – siła autentyczności
Dwór Uphagena w Gdańsku to więcej niż hotel. Siłą tego miejsca jest autentyczność, na którą składa się jego historia i pierwotna tkanka licząca ponad 200 lat, oraz współczesne rozwiązania. Daje to efekt przenikania stylów, kolorów i czasów. Każdy, kto tu wejdzie, czuje, że warto tu zostać, a organizowane w Dworze Uphagena eventy pozostają na długo w pamięci.
EMOCJE MNIE NIE MYLIŁY – POWSTAŁO COŚ WYJĄTKOWEGO
– Gdy kilka lat temu trafiłem do Trójmiasta i szukałem w różnych lokalizacjach obiektu odpowiedniego na hotel, zupełnie przypadkiem znalazłam się na Dolnym Mieście w Gdańsku. Zobaczyłem opuszczony szpital przy ulicy Łąkowej, i nagle, jakbym znalazł się w innym miejscu, w innym klimacie. Poczułem, że to było to i momentalnie zdecydowałem się na jego zakup. Działałem wtedy na emocjach, ale emocje mnie nie mylą i gdy się nimi kieruję, powstaje coś naprawdę wyjątkowego. Tak stało się także tym razem. Gdy wszedłem do już gotowego obiektu, okazało się, że przerósł on moją wyobraźnię. Jest niesamowity i myślę, że każdy z gości będzie to czuł i gdy już do niego wejdzie, to będzie chciał tu zostać. Myślę, że jest to najlepszy obiekt w naszej sieci, który pozwolił zaprocentować naszym doświadczeniom i stworzyć coś nieprzeciętnego i wyjątkowego – wspomina prezes Grupy Arche Władysław Grochowski.
REZYDENCJA RODZINNA, SZPITAL…
Historia tego miejsca sięga 1800 roku, kiedy to rodzina Uphagenów wybudowała na Dolnym Mieście swoją letnią rezydencję, która potem została rozbudowana, a w ciągu lat zmieniała właścicieli oraz funkcje. W końcu powstał tam szpital prowadzony przez siostry boromeuszki z Trewiru.
Rewitalizacja przeprowadzona przez Arche na początku 2022 roku dała obiektowi drugie, nowe życie. Obecnie jego styl stanowi połączenie historycznych elementów z nowoczesnością i wygodą. Wnętrza charakteryzuje płynne przenikanie stylów a kolorowe neony rozświetlają industrialne korytarze, do których pasują oryginalne zdobione balustrady. W lobby leży XIX-wieczna ceramiczna posadzka Villeroy&Boch, w barze stoi zabytkowy magiel, a w restauracji zwraca uwagę piękna, zabytkowa stara kuchnia.
Zastosowany minimalistyczny wystrój w industrialnym stylu polega na ekspozycji oryginalnych cegieł, kolebkowych sklepień oraz surowych, betonowych sufitów podpartych – oryginalnymi belkami konstrukcyjnymi.
COŚ WIĘCEJ NIŻ HOTEL
Dwór Uphagena na Dolnym Mieście w Gdańsku to więcej niż hotel, to także instytucja kulturalna i przestrzeń, w której eksponowane są przedmioty odnalezione podczas odbudowy obiektu. Organizowane są spotkania autorskie, wernisaże, wystawy, a także koncerty oraz warsztaty artystyczne. Obiekt współpracuje z lokalnymi stowarzyszeniami, kołami zainteresowań oraz artystami. Ma na celu aktywizację oraz integrację mieszkańców Gdańska poprzez dostarczanie na niekomercyjnych zasadach przestrzeni do spotkań i wymiany myśli. Można tutaj posłuchać koncertu skrzypcowego, obejrzeć wystawę XIX-wiecznej fotografii, a także uprawiać jogę pod okiem mistrzów.
Działając na rzecz społecznej integracji, obiekt umożliwia zakup wyrobów podopiecznych Fundacji Leny Grochowskiej, a w jego bezpośrednim sąsiedztwie działa kawiarnia ToMy zatrudniająca osoby z niepełnosprawnościami.
CENTRUM KONFERENCYJNE INSPIROWANE HISTORIĄ
Oferta dla rynku MICE to dziewięć profesjonalnych sal konferencyjnych, których nazwy inspirowane są gdańskimi bastionami, czyli umocnieniami w dawanych fortyfikacjach. Każda przestrzeń wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, pozwalający na sprawną organizację spotkań w niebanalnych wnętrzach. Idealnie nadają się one na wydarzenia kulturalne, wesela, uroczystości rodzinne, spotkania biznesowe, szkolenia czy firmowe eventy. Ich łączna powierzchnia to ponad 450 mkw.
Klasę obiektu potwierdza wygrana w konkursie MP Power Awards® w kategorii „Najlepszy Hotel Biznesowy 2022” oraz nominacja w konkursie World Travel Awards w kategorii „Poland’s Leading City Hotel 2023”. Doceniona została również hotelowa restauracja „Stara Kuchnia” biorąca udział w licznych konkursach kulinarnych. Eksperci z branży spotkań i turystycznej przyznający nominacje w konkursach brali pod uwagę jakość, unikalny charakter i komfort, a także niezapomniane doświadczenia związane z historią i atmosferą Gdańska.
DWÓR UPHAGENA ARCHE GDAŃSK W PIGUŁCE
Standard: ****
Konferencje: do 120 osób
Liczba pokojów: 256
Liczba miejsc noclegowych: 598
Liczba sal konferencyjnych: 9
Największa sala w mkw., maksymalna liczba osób w ustawieniu teatralnym: Sala Bastion Miś – 130 mkw., do 120 osób
Dodatkowe usługi/atrakcje:
- pełne zaplecze techniczne każdej z sal: mikrofony, ekran oraz projektor, klimatyzacja, dostęp do światła dziennego, możliwość zaciemnienia okien, Internet, flipchart oraz inteligentny panel do zarządzania światłem i dźwiękiem
- Strefa spa & wellness, w skład której wchodzą sauna sucha i infrared, siłownia oraz gabinety SPA
- parking zewnętrzny i wewnętrzny
- 2 restauracje, lobby bar i cukierni
- zielony, wewnętrzny dziedziniec
- klimatyczne wnętrza z wyróżnionymi zabytkami sztuki użytkowej oraz licznymi pamiątkami historycznymi
Lokalizacja, dojazd: Obiekt położony jest w centrum urokliwego Gdańska, na Dolnym Mieście – w historycznej i doskonale rozwijającej się dzielnicy przy opływie Motławy, sąsiadującej z Głównym i Starym Miastem. Znajduje się 2 km od Dworca Głównego PKP, 15 km od Lotniska im. L. Wałęsy, 1 km – od najciekawszych atrakcji Głównego Miasta Gdańska.
Idealne na: integracja, konferencja, gala, biznes, podróże biznesowe, w tym kameralne spotkania i szkolenia w mniejszym gronie, konferencje oraz spotkania dużych grup. Obiekt oferuje komfortowe pokoje w trzech niezależnych budynkach – odpowiednie dla gości indywidualnych oraz grup zorganizowanych.
Wyróżniki:
- miejsce wpisujące się w trend industrialny
- budujesz przewagę w obszarze ESG
- obiekt na Christmas Party, pomagasz i realizujesz cel CSR
https://hotelearche.pl/
https://www.archedworuphagena.pl/
W cyklu „Arche początek, czyli od pomysłu do realizacji”, przedstawiamy kolekcję hoteli i obiektów Arche oraz inne projekty prowadzone przez Grupę Arche.
ARTYKUŁ PARTNERA