Royal Tulip Warsaw Apartments i Restauracja Mozaika – wnętrza opowiadają historię Warszawy
Oferta nowo otwartej Restauracji Mozaika skierowana jest zarówno do gości indywidualnych, hotelowych, jak i organizatorów wydarzeń. Restauracja mieści się w otwartym niedawno pięciogwiazdkowym Royal Tulip Warsaw Apartments. Aparthotel znajduje się przy ul. Grzybowskiej 49 w Warszawie (Marvipol Unique Tower), jego koncepcja nawiązuje do historii stolicy.
Aparthotel Royal Tulip Warsaw Apartments oferuje 312 apartamentów (od 28 do 67 m kw.) w standardzie pięciu gwiazdek. W obiekcie znajdują się cztery sale konferencyjne o powierzchni od 30 mkw. do 100 mkw. (łącznie jest to 240 mkw., pomieszczą 170 osób), nowo otwarta Restauracja Mozaika, lounge bar, kawiarnia i delikatesy. Goście hotelowi mogą korzystać ze strefy spa oraz fitness.
Mozaika – zielony Żoliborz i polska kuchnia
Projekt restauracji stanowi ukłon architektów w kierunku Żoliborza. W licznych elementach wystroju znajdują się nawiązania do charakterystycznych elementów tej dzielnicy. Podział sklepienia Teatru Komedia czy wykończona drewnianymi lamami lada kawiarni Havana, stały się motywem przewodnim niektórych ścian restauracji. Kinkiety kształtem nawiązują do ulicznych latarnia na Żoliborzu Oficerskim, a ceglane ogrodzenie willi Brukalskich zainspirowało projektantów do ułożenia na jednej ze ścian cegieł w napis „ŻOL” (jako skrótu nazwy dzielnicy). Całość spina butelkowa zieleń ścian i aranżacja roślin doniczkowych, nadwiązując do piękna zielonego Żoliborza. Mozaika to koncept, który tworzą restauracja, strefa barowa i delikatesy.
Szefem kuchni został Tomasz Koprowski, który pierwsze kroki na zawodowej ścieżce stawiał w Warsaw Marriott Hotel, a przez ostatnie siedem lat by szefem kuchni w Sofitel Grand Spot. Kulinarne doświadczenie zdobywał również w Afryce oraz południowej Europie.
Inspiracją do stworzenia karty dań w Mozaice była tradycyjna kuchnia polska, ale w nowym wydaniu. Tomasz Koprowski podkreśla, że pochodzenie ma znaczenie, dlatego większość produktów dostarczana jest przez sprawdzonych, regionalnych dostawców. W menu znajdą się, wśród przystawek: śledzie, placki ziemniaczane, kaczka wędzona podawana z pomarańczą malinami i sałatą rzymską, wśród zup klasyki jak ogórkowa czy chłodnik. Dania główne to m.in. gołąb królewski, perliczka, pierogi z szyjkami rakowymi, zrazy wołowe, sandacz czy halibut. Wegetarianom szef kuchni poleca tatara vege czy warzywne risotto.
Wnętrza – historia architektury Warszawy
Inspiracją do stworzenia wnętrz jest zarówno historia oklicy, w jakij powstał hotel, jka i samej Warszawy. Projektanci pracowni Tremend stworzyli „Warsaw puzzle”. Parter obiektu stanowi swoistą mapę Warszawy. Projektanci zainspirowani wielkim planem dzielnicowym stolicy z lat dwudziestych zeszłego wieku, nawiązali do jego kształtu i rozmieszczenia dzielnic. W częściach wspólnych można więc odnaleźć analogie do takich części miasta jak Wola, Śródmieście czy Żoliborz. Stąd też w strefie wejściowej znajdujemy się na granicy dwóch dzielnic Śródmieścia oraz Woli, tak jak ulica Grzybowska, będąca częścią wspólną dla nich obu.
Recepcja obiektu nawiązuje do Śródmieścia. Już na „dzień dobry” zapoznaje gości z mapą dzielnicową Warszawy lat dwudziestych, „wyrzeźbioną” na ścianie wejściowej. Owalny kształt stanowisk recepcji nawiązuje do Rotundy i zamysłu architektonicznego jej powstania – jako jedynego obiektu okrągłego w prostopadłościennej strukturze miasta. Jej pozginany, niczym harmonijka, dach stał się inspiracją do oryginalnej dekoracji ściennej za ladami recepcyjnymi. Biało-czarna posadzka wykonana została z mozaiki, tzw. warszawskich gorsecików. W strefie Web corner odnajdziemy nawiązania do mozaik i obrazów Wojciecha Fangora.
Pomysł na kawiarnię – nazwaną z przymrużeniem oka – „swaWola” – przywołała istniejąca tu niegdyś palarnia kawy „Pluton”, która znajdowała się przy ulicy Grzybowskiej i była pierwszą palarnią kawy w Polsce. Poza samą funkcją, stara kawiarnia Pluton również zainspirowała projektantów swoim wnętrzem – stąd na posadzce można zobaczyć czarno-białą mozaikę. Złote listwy dzielące różne rodzaje posadzki, układają się w charakterystyczny kształt, niczym tory. Jest to odniesienie do dawnej stacji tramwajowej Wola, która znajdowała się nieopodal. Stare zdjęcia zajezdni i dawnych tramwajów o owalnych kształtach i bordowym kolorze, były inspiracją do stworzenia lady kawiarnianej. Ponadto całość kawiarni wystrojem wnętrz nawiązuje do dawnego industrialnego charakteru dzielnicy.
Strefa barowa to inspiracja Powiślem. Kolory, w których jest utrzymana nawiązują do tamtejszego krajobrazu. Niebieski odzwierciedla głęboką toń Wisły, natomiast zieleń i drewno, to zadrzewione tereny nadbrzeżne, bulwary. Neonowy napis POW z wplecionymi symbolami fal to skrót od Powiśla. W instalacji metaloplastycznej na ścianie można wypatrzeć warszawską Syrenkę.
Royal Tulip Warsaw Apartments posiada również zewnętrzną część wypoczynkową – ogród dla gości, w którym można się zrelaksować i odpocząć spożywając posiłek na świeżym powietrzu. Inspiracją dla tej strefy była warszawska Praga wraz ze swoim parkiem. Jak Praga, to oczywiście symbol i potęga ówczesnego przemysłu motorniczego – FSO, którego wizytówka – „limuzyna Warszawa” zajmuje honorowe miejsce między stolikami.
Ceglane elewacje nawiązują do dzisiejszego Soho Factory, a dawniejszej manufaktury lnu, czy Zakładów Amunicyjnych „Pocisk”. Ozdobny neon oraz połączenie bruku z zielenią trawy nawiązuje do Muzeum Neonu.
Patronami sal konferencyjnych Royal Tulip Warsaw Apartments są wielcy Warszawiacy: Fryderyk Chopin, Władysław Raymond, Bohdan Lachert, Bolesław Cybis. Odnajdziemy ich symbole i linearne postacie na ścianach pomieszczeń. Każda z sal została urządzona w indywidualny sposób, ale wspólny mianownik to przytulność, mocne kolory i industrialny charakter.
Apartamenty podobnie jak pozostałe wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments nawiązują do dzielnic Warszawy. Odnajdziemy w nich inspiracje z Żoliborza, Mokotowa, Ochoty, Saskiej Kępy i Powiśla. W każdym z nich ścianę zdobi grafika z mapą dzielnicy oraz wkomponowaną ludzką twarzą, w odpowiednim kolorze przewodnim, nawiązującym do barw dzielnicy. Wizytówką Powiśla jest niebieski odcień Wisły, Żoliborza – zieleń Parku Kępa Potocka czy Cytadeli Warszawskiej. W pokoju rodzinnym inspirowanym Mokotowem, odnajdziemy winnoczerwony kolor roślinności otulającej budynek Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, a także stoliki nawiązujące kształtem do Kina Iluzjon. Apartament inspirowany Saską Kępa utrzymany jest w jasnych barwach, przełamanych kontrastowym zgaszonym, pomarańczowym kolorem, który odnajdziemy na elewacjach zabudowy dzielnicy. Posadzkę w części kuchennej, każdego z apartamentów zdobi biało czarna mozaika tzw. warszawskie gorseciki.
Inwestorem Royal Tulip Warsaw Apartments jest spółka z grupy Marvipol Development SA. Marka należy do Louvre Hotels Group.
Dyrektorem generalnym Royal Tulip Apartments jest Rafał Kincer, funkcję dyrektor ds. sprzedaży i marketingu pełni Sabina Kowalkow-Paśnik.
Zobacz Royal Tulip Warsaw Apartments w Wyszukiwarce Obiektów Konferencje.pl >>>