Izabela Błaszczyk, Paula Fanderowska i Robert Rozciecha w zarządzie spółki Kraków 5020
Powstała nowa miejska spółka Kraków 5020, która przejmie część zadań Krakowskiego Biura Festiwalowego i będzie pełnić funkcję DMO. Zarząd spółki tworzą prezeska Izabela Błaszczyk (od ponad 10 lat dyrektorka KBF), oraz wiceprezesi Paula Fanderowska (do tej pory zastępca dyrektora KBF ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków) i Robert Rozciecha (poprzednio zastępca dyrektora KBF ds. wykonawczych).
O powstaniu i zadaniach spółki Kraków 5020 >>>
Funkcję prezesa spółki Kraków5020 pełni Izabela Błaszczyk, dotychczasowa dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, managerka kultury, producentka, koproducentka i koordynatorka wielu międzynarodowych projektów kulturalnych i telewizyjnych. Jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Kierunek Zarządzanie i Marketing – specjalność Zarządzanie Firmą). Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Medialną w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Europeistykę na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest także absolwentką studiów MBA in Public Management organizowanych przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK oraz Małopolską Szkołę Administracji Publicznej UEK. Członkini jury EFFIE Awards, zasiada w Radzie Ekspertów Thinktank, jest także przewodniczącą Rady Uczelni Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego. Wieloletnia wykładowczyni Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II oraz Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest członkinią Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa na mocy aktu powołania przez Prezydenta RP, zasiada w składzie Komisji Inicjatyw Społecznych i Edukacji o Dziedzictwie Krakowa oraz bierze udział w pracach Rady Biznesu Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UEK.
W latach 2011-2022 była dyrektorką KBF. Wcześniej pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. marketingu w KBF, była również dyrektorem Wydziału Promocji Urzędu Miasta Krakowa i szefową biura prasowego Prezydenta Miasta Krakowa. Odpowiadała za projekty nagrodzone m. in. srebrnym KTR-em oraz Złotymi Orłami.
Jako dyrektorka KBF współdecydowała o kształcie i odpowiadała za organizację, produkcję i markę krakowskich wydarzeń kulturalnych, jak Misteria Paschalia, Sacrum Profanum, Opera Rara, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Festiwal Miłosza, Festiwal Conrada, Wianki – Święto Muzyki, Sylwester w Krakowie, ICE Classic i wielu innych. Prowadzone przez nią projekty KBF zostały docenione przez organizatorów takich konkursów, jak m.in. IFEA, Pinnacle Awards, European Design Awards, Złote Formaty, Złote Orły czy Mobile Trends Awards. KBF otrzymało nagrodę zespołową dla najlepszego zespołu marketingu – Grand Prix V edycji konkursu Dyrektor Marketingu Roku, zaś festiwale organizowane przez KBF znaki jakości Effe Label przyznawane przez European Festivals Association.
Wiceprezes Spółki Kraków5020 została Paula Fanderowska zarządzająca dotychczas ICE Kraków. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendystka na uniwersytetach w Hiszpanii. Ukończyła także Zarządzanie i Marketing w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie oraz Stosunki Międzynarodowe i Dyplomację w Collegium Civitas w Warszawie. Od roku 2014, po zakończeniu misji dyplomatycznej jako Konsul RP w Caracas (Wenezuela), do 2022 roku związana z KBF, operatorem ICE Kraków. Pełniła funkcję zastępcy dyrektora ds. Centrum Kongresowego ICE Kraków.
Zarządzała polityką sprzedaży Centrum Kongresowego ICE Kraków. Odpowiadała za kreowanie długofalowej strategii marketingowej ICE Kraków, działanie Kraków Film Commission, a także system informacji miejskiej InfoKraków. Będąc liderem projektu Kraków Network, jedynej w Polsce sieci business networkingowej zrzeszającej podmioty z sektora MICE, jest promotorem branży spotkań na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2019 roku pełni funkcję prezesa zarządu Stowarzyszenia Konferencje & Kongresy w Polsce, jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji, skupiających profesjonalistów z branży spotkań, w tym: MPI oraz ICCA. Zasiada w Kapitule Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Nagrodzona MP Power Awards – MP Power 12 w kategorii Dostawca Venue. Od 2021 roku pełni funkcję wiceprezes Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether. W latach 2016-2020 powołana Uchwałą Wydziału Zarządzenia Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do Konwentu Przedstawicieli otoczenia społeczno-gospodarczego. Aktualnie jako reprezentant sektora turystyki jest członkiem Rady Biznesu przy Kolegium Nauk o Zarządzaniu i Jakości UEK. Mentorka i wykładowczyni akademicka na kierunku turystyka biznesowa. W rankingu Eventex 2021 znalazła się w gronie 100 najbardziej wpływowych osób w branży eventowej.
Wiceprezes Spółki Kraków5020 został także Robert Rozciecha, ostatnio zastępca dyrektora KBF ds. wykonawczych. Doświadczenie zdobywał, produkując największe krakowskie, międzynarodowe wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. Menadżer kultury od lat związany z branżą eventową. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów MBA in Public Management organizowanych przez Krakowską Szkołę Biznesu UEK oraz Małopolską Szkołę Administracji Publicznej UEK. Od 2005 do 2022 roku pracował w KBF, gdzie od 2011 pełnił funkcję zastępcy dyrektora KBF ds. wykonawczych. Był odpowiedzialny za koordynację i logistykę projektów realizowanych przez KBF. Sprawował nadzór nad produkcją wydarzeń.
Realizował długoterminową strategię KBF w zakresie zarządzania projektami oraz optymalizował procesy związane z rozwojem technologii multimedialnej i mechaniki scenicznej. Odpowiadał za bezpieczeństwo imprez oraz obiektów, których operatorem jest KBF (ICE Kraków, Powiśle 11, Pawilon Wyspiańskiego). Współpracował ze służbami miejskimi, samorządowymi oraz państwowymi. Koordynował pracę zespołów ds. nowych technologii i administracji, odpowiedzialnych za realizację wydarzeń w Centrum Kongresowym ICE Kraków.