Jet Events dla Giełdy Papierów Wartościowych
Agencja Jet Event odpowiadała za organizację i kreację Gali Jubileuszowej z okazji 25-lecia Giełdy Papierów Wartościowych i Rynku Kapitałowego w Polsce. Wielowymiarowe widowisko odbyło się w Teatrze Narodowym.
W 2016 roku minęło 25 lat od uruchomienia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Na pierwszej sesji giełdowej notowano akcje pięciu spółek. Wpłynęło 112 zleceń kupna i sprzedaży, a łączny obrót giełdy wyniósł 1 990 zł (2 tys. USD). Po 25 latach od tego wydarzenia działa w Polsce giełda notującą akcje blisko tysiąca spółek, która jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.
Z okazji jubileuszu GPW agencja Jet Events opracowała koncepcję i zrealizowała galę jubileuszową, która odbyła się 6 października br. w Teatrze Narodowym w Warszawie. Widownia sali im. Bogusławskiego zgromadziła blisko 500 osób, przedstawicieli władz państwowych, sejmu i senatu, spółek giełdowych, inwestorów i mediów. W części oficjalnej miały miejsce wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezes GPW, Małgorzaty Zaleskiej. Po oficjalnych wystąpieniach i filmowych życzeniach od prezesów spółek giełdowych odbyła się aukcja na rzecz fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę”. Podczas aukcji za rekordową sumę sprzedany został historyczny dzwon giełdowy, który służył w latach 1991-2016 oraz m.in. obraz Edwarda Dwurnika i koszulki sportowców Roberta Lewandowskiego i Anity Włodarczyk.
Agencja przygotowała oryginalną multimedialną oprawę wizualną, tworząc ją w oparciu o naturalną, pozbawioną wszelkich dekoracji, całkowicie odkrytą przestrzeń sceny Teatru Narodowego, posługując się światłem, dźwiękiem i obrazami silnie pobudzającymi wyobraźnię widzów. Galę rozpoczęła animacja na przejrzystym ekranie znajdującym się w oknie portalowym sceny, będąca sekwencją symboli związanych z giełdą. Kolejnym elementem był film jubileuszowy – opowieść o duchu polskiej przedsiębiorczości.
Część pokazu stanowił mapping 3D emitowany na odsłoniętą architekturę sceny. Wizualne show do muzyki z trzeciej części „Wiedźmina” (CD Projekt, twórca gry, jest jedną z najlepiej notowanych spółek giełdowych), było peregrynacją po obszarach sukcesów gospodarczych w Polsce w minionych 25 latach.
Część artystyczną stanowił koncert, w którym młodzi wokaliści, rówieśnicy giełdy, wykonali najbardziej nośne, odnoszące się do świadomości i stanu ducha Polaków, przeboje muzyki popularnej. Jak podkreśla organizator, do udziału w projekcie zaproszono artystów, dla których talent to nie tylko szansa na wyrażanie siebie i twórczą ekspresję, lecz świadoma inwestycja. Wykonawcami koncertu byli: Dominika Barabas, Monika Borzym, Ania Iwanek, Iza Lach, Fissmoll, Igor Herbut, Mateusz Holak, Ralph Kamiński, Michał Przybylski i Piotr Zioła. Wokalistom towarzyszyła orkiestra Sinfonia Viva, pod dyrekcją Miłosza Wośko. Autorem oprawy muzycznej gali, czerpiącej z twórczości Fryderyka Chopina, był Marcin Pukaluk. Reżyserem gali był Bogdan Wąsiel, dyrektor kreatywny Jet Events, natomiast za produkcję całego wydarzenia odpowiadała Małgorzata Małolepsza.